UCZNIOWIE SP1 W PROJEKCIE CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGOCMI 6

Dwadzieścia czworo uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku w obecnym roku szkolnym bierze udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Politechnikę Łódzką pod nazwą Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju (Politechnika Łódzka, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie). Dzięki realizacji projektu uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać zainteresowania z zakresu algorytmiki i programowania przy merytorycznym wsparciu Politechniki Łódzkiej.

W trakcie 8 miesięcy trwania projektu, chętni uczniowie spotykają się raz w tygodniu na zajęciach pozalekcyjnych i rozwijają swoje umiejętności programistyczne. Tworzą różnego rodzaju algorytmy, piszą programy w różnych środowiskach programistycznych, budują i programują roboty edukacyjne (mBoty oraz Photony). Najlepsi uczniowie biorą udział w ogólnopolskich konkursach programistycznych.

Zajęcia dla uczniów prowadzi p. Emil Piekarczyk.