UCZNIOWIE SP1 W ROLI STUDENTÓW UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W POZNANIUpoznan 37

Akademia Pitagorasa, Salezjanie z Poznania i wiele innych szkół, a wśród nich najliczniejsza grupa 37 śmiałków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku uczestniczyła w wykładach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Uczniowie klas 6,7 i 8 mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci. Podczas wykładów młodzi żakowie dowiedzieli się jak mądrze wykorzystać social media oraz jak kształtować kompetencje lidera przyszłości. Uczniowie zabierali głos w dyskusji i zadawali dodatkowe pytania. A wszystko to po to aby zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości oraz w zbliżającym się konkursie „Ekonomiczny klucz do przyszłości”.

Po wykładach odbyło się krótkie zwiedzanie gmachów uniwersytetu, podczas którego towarzyszyły nam obrazy zdenerwowanych studentów czekających na egzaminy. Dalszy ciąg wycieczki to wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, w którym młodzież uzyskała certyfikaty „Rogalowego Czeladnika”. Od dziś każdy zna przepis na tradycyjne rogale świętomarcińskie oraz poznańską gwarę a słowa takie jak: mela, szczun, bejmy czy klapiok nie są im obce.