NOCNE WARSZTATY TEATRALNE SĄ JUŻ SZKOLNĄ TRADYCJĄ20180315 192713

Z czwartku na piątek, 15 – 16 marca w naszej szkole odbyły się kolejne nocne warsztaty teatralne. Uczestniczyli w nich uczniowie tworzący od tego roku nową grupę teatru "Szpilka" wraz z opiekunkami: Ewą Pawlak, Izabelą Ochotą i Aldoną Piwońską.
O godzinie 19:00 uczniowie zebrali się przed salą 305. Każdy miał plecak, zapakowany po brzegi jedzeniem, ubraniami i innymi potrzebnymi rzeczami.  Ponieważ noc dzieci spędzały w murach szkoły, niezbędny był śpiwór, ciepły koc i poduszki. Na początku należało przygotować się do próby: rozłożyć rekwizyty i przebrać się w stroje teatralne. Następnie wszyscy ochoczo zabrali się do gry. Przez kilka godzin ćwiczyli poszczególne kwestie przedstawienia. Powtarzali najważniejsze i najtrudniejsze sceny oraz wymyślali nowe. W trakcie próby  zrobili sobie krótką przerwę, podczas której zjedli pizzę. Po ciężkiej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy udało się stworzyć widowisko, którego efekt widoczny będzie dopiero na prawdziwej scenie. Wtedy wszystko się okaże, zwłaszcza w konfrontacji z publicznością.

Nocne warsztaty  bardzo podobają się uczniom i stały się już teatralną tradycją. Sam pomysł nocowania w szkole jest ciekawą i ekscytującą propozycją. Zarówno podczas prób, jak i czasu wolnego dzieci pogłębiają swoją wiedzę teatralną, rozwijają umiejętności oraz zacieśniają przyjaźnie. Spędzając wspólnie czas, fantastycznie się bawią. Na pewno nigdy nie zapomną tej niecodziennej próby i chętnie spędzą w naszej szkole kolejne, równie niesamowite nocne zmagania z sztuką.