KOLEJNY SUKCES TEATRU "SZPILKA"FB IMG 1521666272378

Grupa teatralna „Szpilka” przygotowała w tym roku kolejne przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. To opowieść wszystkim doskonale znana, jednak scenariusz wzbogacony został o przemyślenia i pomysły dzieci, dlatego zaskakuje i śmieszy. Mali aktorzy wspaniale bawią się na scenie i wzbudzają zachwyt wśród publiczności, potrafią już bardzo wiele i stworzyli ambitną prezentację, zyskując uznanie jurorów.

17 marca w Kłodawie odbyły się 40. Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni". To jedno z wydarzeń artystyczno – edukacyjnych zajmujących się teatrem dla dzieci. Umożliwia doskonalenie swoich umiejętności, chociażby poprzez podpatrywanie kolegów i koleżanek na scenie. Młodzi artyści uczestniczą w warsztatach teatralnych i integracyjnych, omówieniach spektakli.

Premierowy spektakl zaprezentowany przez szkolny teatr "Szpilka" został bardzo wysoko oceniony przez jurorów. Komisja artystyczna w składzie: Magdalena Płaneta - aktorka, reżyserka i teatroterapeutka, Jerzy Kaszuba – pedagog, reżyser teatru amatorskiego, instruktor teatralny oraz Jarosław Sparażyński – instruktor teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninieprzyznała grupie nagrodę.

W przedstawieniu występują:
Bartosz Dziamara, Aleksandra Gawrońska, Adam Kolenda, Stanisław Rygiel, Nadia Sidorowicz, Amelia Sobczyk, Amelia Ulańska, Gabriel Urbaniak i Maja Walas z klasy 4 d, Bartosz Maniakowski i Mateusz Wołowiec z klasy 5 d oraz Nadia Przygońska z klasy 6 d.
Opieka artystyczna: Aldona Piwońska, Izabela Ochota, Ewa Pawlak

Gratulujemy uczniom wspaniałej gry aktorskiej i życzymy kolejnych sukcesów!