„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” 2017 header-image

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Na Skrzydłach Przyjaźni”.

Cele główne kampanii to:

• Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży,
  • Uświadomienie siły wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę,
  • Ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych,
  • Wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej (alkohol, papierosy, dopalacze, nowe narkotyki) poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań, konkursów.

W zajęciach udział wzięły klasy 6a, 6b, 5c, 1c i 2d. Wychowawcy prowadzili zajęcia korzystając ze scenariuszy oraz kart pracy dostosowanych do wieku uczniów. Na zajęciach uczniowie nabywali umiejętności: budowania relacji z otoczeniem, poczucie własnej wartości, szacunek dla innych ludzi, ciekawość poznawcza, kreatywność, przedsiębiorczość, kultura osobista, gotowość do uczestnictwa w kulturze, podejmowania inicjatyw oraz do pracy zespołowej.

Koordynatorzy programu:

Bożena Mielczarek