W „JEDYNCE” KOCHAJĄ MATEMATYKĘKonin 106

12 czerwca 30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zostało nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2017". Nagrody rozdano w Konińskim Domu Kultury. Konkurs odbył się 16 marca 2017, wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Bardzo dobry wynik otrzymała Michalina Rosiak z klasy 6, natomiast wyróżnienia otrzymali: z klas 2: Ilona Linka, Oliwier Miler, Piotr Seidel, Kornelia Kacprzak, Kacper Łania, Alicja Grabowska, Marcel Tomczak i Jakub Dziurdziński;
z klas 3: Antoni Małecki i Wojciech Zygoń; z klas 4: Ada Koszykowska, Marek Adamski, Nina Misiek, Natalia Jurkiewicz, Paula Biskup, Mateusz Szczesiak i Sonia Szudzik; z klas 5: Marcin Buda, Szymon Kurzawa, Oliwia Błaszczyk i Joanna Paszak; z klas 6: Adam Białas, Zuzanna Skiba, Maciej Biskup, Natalia Kałużna, Aleksandra Kukuła, Mateusz Dawidowski, Nina Grabara i Filip Staszak.
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z tak licznej grupy osób, które zostały wyróżnione.