CYKL PROZDROWOTNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1P1100937

W miesiącach kwiecień i maj 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbył się specjalny cykl zajęć oraz akcji związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym.  Odbyły się zajęcia w klasach 4-6  z: policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Turku nt.: „Bezpieczeństwa w sieci” oraz „Postępowania w sytuacjach niebezpiecznych”; ratownikiem medycznym, pielęgniarzem p. Łukaszem Maciejewskim z pierwszej pomocy; dr. nauk med. spec. psychiatrii  i psychoterapii p. Jerzym Olasem nt.: „Przyczyn i skutków depresji”. Oprócz zajęć i pogadanek nasza szkoła brał udział w Światowym Dniu Zdrowia – poświęconym depresji.

Tego dnia obejrzeliśmy prezentację na temat depresji, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.  Klasa 4c, 4a oraz 6d pod kierunkiem pani Ewy Kuleszy aktywnie poprowadziła ćwiczenia rekreacyjno – aerobowe, a Paula Biskup przygotowana przez p. Izę Ochotę wykonała piosenkę pt.”Gwiazdą być”. Oprócz ćwiczeń odbyły się konkursy: „Szkolny Konkurs Wiedzowy o Zdrowiu” dla klasy 4 oraz Konkurs na „Rzeźbę z owoców i warzyw” dla klas 5. Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Krystyna Morek. W konkursie wiedzowym nagrodę otrzymał Kamil Gawroński z klasy 4c, a wyróżniono: Sonię Szudzik kl.4d, Marysię Hatlińską kl.4b, Gabrielę Szymczak kl.4c, Natalię Jurkiewicz kl.4c. W konkursie na „Rzeźbę z owoców i warzyw” nagrodę główną otrzymała klasa 5a.

Klasy 1-3 na lekcjach czytały i omawiały wybrane wiersze o zdrowiu, wykonując później plakat związany z tematyką wiersza. Wszystkie plakaty zawisły na korytarzach szkolnych. Z okazji przypadającego 10 kwietnia Dnia Służby Zdrowia  dzieci młodsze wykonały laurki i złożyły życzenia pani pielęgniarce.

19 kwietnia klasy młodsze brały udział w zajęciach pn. „Krótka historia o dwóch zawodach i jednej pasji”. Dzieci poznały pracę policjanta, strażaka oraz ratownika medycznego.

Działania podjęte miały na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne.