BEZPIECZNE  DZIECI  W  SIECIDSC00972

W czwartek, 21 lutego w naszej szkole gościliśmy wolontariusza Fundacji Orange – eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci p. Michała Webera. Pan Michał spotkał się z uczniami klas: III d i III e a także z dziennikarzami gazetki „Kleks”.

P. Weber przyjechał do naszej szkoły, aby spotkać się z uczniami tworzącymi naszą szkolną gazetkę, w związku z ich przystąpieniem do konkursu „Bądź bezpieczny w sieci”. Jest on organizowany przez portal JuniorMedia. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przeprowadzenie ankiet wśród uczniów naszej szkoły nt. bezpiecznego korzystania z Internetu. Posłużą one do opracowania artykułu, w którym znajdą się wnioski, podsumowujące wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Badania wykazały w jakim stopniu uczniowie dbają o ochronę swoich danych osobowych w sieci, czy przestrzegają zasad netykiety i potrafią ochronić dostęp do swoich kont.

Redakcja „Kleksa” chciałaby zaproponować uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom, stworzenie właściwych warunków do korzystania z Internetu. Na stronie naszej szkoły zostanie umieszczony załącznik: „Nasza umowa o Internecie”. Każdy będzie mógł ją wydrukować, a po podpisaniu będzie wszystkim, dzieciom i ich rodzicom, przypominała o podstawowych zasadach korzystania z Internetu.

Jako podsumowanie całego przedsięwzięcia redakcja „Kleksa” przygotowuje specjalne wydanie gazetki, w którym znajdą się, między innymi wnioski z przeprowadzonych ankiet, a także wywiad, jakiego udzielił naszym Redaktorkom nauczyciel informatyki – p. Przemysławem Przysło.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do tego, iż nasi uczniowie będą stosować w życiu, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, zasady bezpiecznego surfowania.

Elżbieta Nowak