UŁANI W NASZEJ SZKOLEKopia P1140359

„Przybyli ułani” to znana pieśń, która zabrzmiała 7 września na naszym boisku szkolnym podczas powitania reprezentacyjnego oddziału konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół XV Pułku Ułanów Poznańskich. Cieszyliśmy się bardzo, że Ułani w swoim przemarszu bojowym odwiedzili naszą szkołę. To już druga wizyta u nas, a więc można powiedzieć, że spotkanie z Ułanami stało się tradycją naszej szkoły. Jesteśmy z tego dumni. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii XV Pułku, informacji o umundurowaniu i uzbrojeniu żołnierzy. To była prawdziwa, żywa lekcja historii, w której mogliśmy uczestniczyć. Pożegnaliśmy gości po ułańsku, śpiewając wspólnie pieśń „Białe róże”.