"NOWOCZESNY  NAUCZYCIEL 2012" w SP 1DSC 0908

7 lutego 2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się lekcja pokazowa, na podstawie nagrodzonego w konkursie „ Nowoczesny Nauczyciel” scenariusza, pt.: „Sprzątanie Świata – segregacja, recykling”, którą przeprowadziła pani Grażyna Sujewicz, nauczycielka nauczania początkowego. Organizatorem konkursu była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Celem prowadzonych zajęć było kształtowanie u uczniów poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, uświadomienie zagrożeń dla cywilizacji spowodowanych dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego,

zachęcenie do czynnego udziału w akcji Sprzątania Świata i rozumienie znaczenia tej akcji dla życia ludzi i naszej planety, a także uświadomienie, jak ważne jest segregowanie śmieci i czym jest recykling.

Należy podkreślić, że uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach
i doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, a także bogato wypowiadali się podczas prezentacji multimedialnej „Sprzątanie świata”, przygotowanej przez prowadzącą. Pani Grażyna Sujewicz zachęcała również dzieci do korzystania
z zasobów Internetu, celem rozszerzenia wiadomości i bogacenia własnego języka, a także multimedialnej zabawy edukacyjnej, dotyczącej umiejętnego segregowania śmieci.

Lekcję z zainteresowaniem obserwowali: pan Zdzisław Czapla - Burmistrz Miasta Turku, dyrektor szkoły - pani Elżbieta Pokojowa, wicedyrektor - pani Krystyna Morek, doradca metodyczny pani Elżbieta Frasunkiewicz oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.