SIATKARSKA KONFRONTACJA POKOLEŃ IMG 9309

Po raz czwarty ku pamięci Hirka Łęgosza

Dnia 25 maja po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zorganizowany został turniej piłki siatkowej Absolwentów „Jedynki” im. Hirka Łęgosza. Głównym celem zawodów było uczczenie 11 rocznicy śmierci nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera i pedagoga Hieronima Łęgosza, popularyzacja piłki siatkowej oraz integracja środowiska absolwentów „Jedynki”. Zawody zostały nazwane Siatkarską Konfrontacją Pokoleń, ponieważ uczestniczące drużyny reprezentowały różne pokolenia – gimnazjalistów, licealistów, studentów i dorosłych. Do udziału zgłosiła się rekordowa liczba drużyn – 14, w tym dwie żeńskie. Na uroczyste rozpoczęcie stawili się zaproszeni goście: pani Jadwiga Łęgosz wraz z córką Agnieszką oraz Starosta Turecki Zbigniew Bartosik. Oficjalnego otwarcia dokonała pani Elżbieta Pokojowa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku wraz ze Starostą Tureckim Zbigniewem Bartosikiem. Następnie dokonano losowania grup eliminacyjnych, które rozegrały mecze na trzech salach: SP 1, ZSO i ZST.

Przebieg turnieju koordynował nauczyciel wychowania fizycznego pan Tomasz Gargula. Do dalszych gier z każdej grupy do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły. Najbardziej zaciętym meczem okazał się pojedynek zespołu AMATORZY i 3 DYCHY W PLECY, gdzie w trzecim secie przy stanie 14:14 (punktem kończącym jest 15) lepsi okazali się AMATORZY. Również trzy setowym pojedynkiem był mecz CHŁOPAKI Z MOSA i LAST MINUTE, ale ostatecznie 2:1 wygrali ci pierwsi. To, że poziom był bardzo wyrównany potwierdziły długie i zacięte półfinały, w których trzeci set musiał wyłonić finalistów. Ostatecznie w finale znalazły się drużyny MATURABOY’S i AMATORZY. W pierwszym secie przy stanie 18:14 dla MATURZYSTÓW, obudziły się ambicje na zwycięstwo AMATORÓW, gdyż swoją walecznością doprowadzili do remisu 18:18. Niestety doświadczenie i spokój ich rywali zaprocentował wygranym setem 21:18. W drugim secie zmęczenie dawało się we znaki i AMATORZY przegrali do 15. Po ponad 8 godzinach wyłoniono najlepszą czwórkę turnieju. Najlepsze drużyny otrzymały komplety strojów siatkarskich i medale, zaś mistrzowie puchar i nagrodę specjalną od właściciela PUBU 21 Tomasza Człapy – dożywotni wstęp na wszystkie koncerty w jego pubie. Następnie rozlosowano nagrody wśród pozostałych drużyn. Dzięki hojności sponsorów każdy z prawie 60 uczestników turnieju odszedł z nagrodą lub upominkiem. Po oficjalnym zakończeniu część uczestników udała się do PUBU 21 na smaczną pizzę oraz zimne napoje, przy których wspominano turniejowe zagrania.