Witaj, majowa jutrzenko DSCN3732

W dniu 25 kwietnia w SP nr 1 odbył się Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Swoje wiadomości w tym temacie sprawdzili uczniowie klas IV-VI.

Uwzględniając szeroki zakres tematyczny, od faktów związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, poprzez Czasy Stanisławowskie oraz znaczenie symboli narodowych, przybliża on historię i kulturę Polski. Poza wiedzą zdobytą podczas przygotowań uczniowie zyskują przede wszystkim świadomość narodową i kształcą postawę patriotyczną. To ważne działania przygotowujące uczniów w przyszłości do odpowiedzialności za losy państwa. Uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki książkowe. Zwycięzcami konkursu zostali:

PIOTR WOJTKOWIAK KL. 4 D

KLAUDIA KOSIOREK KL.6 D

ZACHARIASZ PIETRZAK KL.6 A

NIKOLA WARYCH KL.6 B

IZABELA RAFALSKA KL.6 A

PAULINA ŻELEK KL. 6 C

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.