BIBLIOTEKA DLA KREATYWNYCH DSC01914

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” – pod takim hasłem odbywał się tegoroczny majowy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jak każdego roku biblioteka w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku włączyła się do tych uroczystości, organizując dla swoich uczniów wiele atrakcji. W bibliotece przygotowano okolicznościowe wystawki, czytelników odwiedzających bibliotekę częstowano cukierkami.

Ponadto wszyscy uczniowie mieli szansę na zdobycie ciekawych nagród książkowych, biorąc udział w błyskawicznym konkursie krzyżówkowym pt. „To i owo o książce”. Cieszy nas fakt, że do zabawy włączyli się również rodzice i wspólnie z dziećmi „łamali” sobie głowy rozwiązując „książkową” krzyżówkę.

Główną atrakcją i nowością tegorocznych dni biblioteki był japoński teatr obrazkowy KAMISHIBAI. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii. Ta bardzo oryginalna forma snucia opowieści, kojarząca się z teatrzykiem marionetkowym została bardzo przychylnie przyjęta przez naszych czytelników, zarówno uczniów jak i nauczycieli. Chociaż tydzień bibliotek już dawno się zakończył w naszej bibliotece wciąż trwają seanse KAMISHIBAI. Coraz to nowie grupy uczniów dołączają do wspólnej zabawy i przeżywają losy bohaterów teatrzyku obrazkowego. Niektórzy próbują swoich sił tworząc samodzielnie własne opowieści.

Wśród słuchaczy KAMISHIBAI gościliśmy również dzieci spoza naszej szkoły. Odwiedziła nas grupa sześciolatków z Przedszkola nr 8. Przyjechali do nas również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie.

Wszyscy świetnie się bawili, słuchając opowiadań i oglądając teatrzyk. Wielu uczniów wzruszyło się losami bohaterów i czekają na kolejne spotkania w zaczarowanym świecie KAMISHIBAI.

Organizatorkami wszystkich działań są panie z biblioteki szkolnej: Elżbieta Nowak i Aleksandra Antczak.