Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku sadzą las P1190314

W dniu 26 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy 4d naszej szkoły brali udział w akcji sadzenia lasu, organizowanej przez Nadleśnictwo Turek. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Dzieci, wraz z opiekunami i panem podleśniczym, Mariuszem Rutkowskim, wyruszyły do lasu. Zanim dotarliśmy na miejsce, gdzie profesjonalna firma sadzi las, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących roślinności i zwierząt żyjących w lesie. Dzieci mogły zaobserwować prace prowadzone przez leśników, zobaczyły lasy w różnym wieku i stadium rozwoju, obserwowały owady i inne zwierzęta, ale także mogły posłuchać śpiewu ptaków. Następnie, pod fachowym okiem leśnika, sadziły sadzonki sosny zwyczajnej.

Fragment lasu zasadzony przez uczniów 4d został przez uczniów i za przyzwoleniem pana podleśniczego, nazwany ich imieniem. Dzieci obiecały, że będą każdego roku tu wracały i obserwowały, jak rośnie ich las. Po skończonej pracy leśnicy zorganizowali dzieciom ognisko i pieczenie kiełbasek.