„BEZPIECZNE FERIE” 2020
P1060231

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” Państwowej Straży Pożarnej przy ul. św. Floriana, uczniowie kl. 2c i 3a pod opieką p. A. Sujewicz, A. Szymczyk oraz M. Poturały, uczestniczyli w spotkaniu i pogadance, zorganizowanych w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i młodzieży. W siedzibie komendy dzieci spotkały się nie tylko z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, ale również Policji. Strażacy omówili niebezpieczeństwa związane z sezonem grzewczym oraz podkreślali korzyści płynące z zamontowania w domach czujek dymu oraz czadu, a także jak postępować, gdy sami zostajemy w domu. Następnie uczniowie mogli przyjrzeć się pokazowi akcji ratowniczej. Strażacy ostrzegali przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i zaprezentowali podejmowanie z wody osoby, pod którą załamał się lód. Było to bardzo edukacyjne spotkanie.