PROSZĘ WSTAĆ! SĄD IDZIE!sąd 33

16 stycznia br. klasa Vb poznawała tajniki pracy sędziego zwiedzając Sąd Rejonowy w Kole. Dzięki uprzejmości pani sędziny Magdaleny Misiek uczniowie mieli okazję przebywać w prawdziwej sali sądowej i wcielić się w rolę sędziego, adwokata, prokuratora, świadka czy oskarżonego.
Największą atrakcją okazało się być zrobienie zdjęcia w todze z łańcuchem sędziowskim na szyi. Radość sprawiła uczniom wizyta w areszcie, który nie był im straszny w sytuacji szkolnej wycieczki. Po wyczerpaniu pytań i zaspokojeniu wiedzy uczniowie udali się w dalszą podróż wzdłuż rzeki Warty, do Konina. Ich celem był seans w kinie i obejrzenie kolejnych przygód sagi Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie. Po zakończonej wycieczce wszyscy z uśmiechami na buziach wrócili do domu.