OD KIERMASZU DO POMOCY, CZYLI KLASA VIa POMAGA ZWIERZĘTOMzwierzaki 15

Dnia 10 grudnia 2019 roku klasa VIa zorganizowała kiermasz mikołajkowy na rzecz schroniska dla zwierząt w Turku. Dzięki zebranej kwocie i wsparciu rodziców uczniowie zakupili karmy, koce i miski.

Dnia 9 stycznia 2020 roku klasa VIa wraz z wychowawcą udała się do schroniska, aby przekazać zakupione rzeczy.

Spacer i zabawa z czworonogami była okazją do uwrażliwienia uczniów na losy zwierząt. Poznając historię wybranych mieszkańców schroniska, dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale wykazały się prawdziwą empatią, a zadawane przez nich pytania poszerzyły ich ogólną wiedzę na temat bezdomności zwierząt w naszym mieście i opieki nad nimi.