W BLASKU GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ - „POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI”jaselka 4-5v2 15

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku z okazji Świąt Bożego Narodzenia dnia 20.12.2019r. w budynku przy ulicy 3 Maja odbył się szkolny apel „W blasku gwiazdy betlejemskiej” . Kiedy zaświeciła pierwsza gwiazdka, i fruwały radosne anioły zwiastujące – „Pokój ludziom dobrej woli”, uczniowie z klasy V A i dziewczynki z klas IV pod okiem katechetki i s. Maksymiliany postarali się opowiedzieć historię narodzin Jezusa. Święta rodzina, pasterze z Janem grającym na akordeonie, dzieci z lampionami i trzej królowie darami, wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój tak, że zebrani uczniowie z nauczycielami i rodzicami włączyli się we wspólne kolędowanie. Był to czas, gdzie cała społeczność szkolna jako ludzie dobrej woli, zaangażowała się w stworzenie niepowtarzanej chwili.

Celem tej imprezy było: kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozbudzenie uczuć religijnych, kreowanie postawy radosnego świadectwa chrześcijańskiej wiary.

Pani Dyrektor szkoły Elżbieta Pokojowa podziękowała wszystkim za zaangażowanie i złożyła świąteczne życzenia . Uczniom i rodzicom życzyła , aby czas świąt upłyną w serdecznej rodzinnej atmosferze. Dzieciom bezpiecznego wypoczynku, może jak się uda pogoda, to ze śniegiem oraz, aby wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły w Nowym 2020 Roku.