ZWIASTUN NIEPODLEGŁOSCI

Józef Piłsudski z rodziną znowu przejechał ulicami Turku20191108 113703

W tym roku po raz kolejny uczniowie z SP1 wcielili się w postaci historyczne. Rolę marszałka zagrał Oliwier Adamczyk, w Aleksandrę Piłsudską - żonę marszałka wcieliła się Julia Macudzińska, role córek odegrały: Amelka Perlińska - Wanda i Ola Gawrońska - Jadwiga. Wojskowy "gazik", którym kierował ojciec Amelii, wyruszył na przejażdżkę ze znamienitymi gośćmi ulicami naszego miasta sprzed "jedynki" przy ulicy Parkowej. Uczniowie odwiedzili m. in. włodarza naszego miasta - p. Jerzego Kurzawę, pojawiali się w muzeum, bibliotekach, przedszkolach i   na poczcie, wstępowali też do sklepów.

„Piłsudscy” napotkanym mieszkańcom rozdawali okolicznościowe pocztówki, życząc radosnego przeżywania święta niepodległości.