WYCIECZKA PEŁNA WRAŻEŃwarszawa 1

14 marca uczniowie klasy Va,Vc i Ve Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku wybrali się na nietypową wycieczkę do Warszawy.

Najpierw dzieci zwiedziły Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie miały okazję obejrzeć galerię portretów osobistości żyjących w okresie od XVI do XIXw. Kolejnym punktem programu (najbardziej oczekiwanym!) była wizyta w TVP przy słynnej ulicy Woronicza 17.Uczniowie zobaczyli wnętrza reżyserki i studiów filmowych. Z zaciekawieniem przyglądali się planom filmowym programów "Pytanie na śniadanie" i " Jaka to melodia?".

Szczególne wrażenie wywarła na nich opowieść o tym, jak nagrywa się produkcje telewizyjne i reżyseruje zachowania publiczności. W studiu programu "Jaka to melodia?" uczennica klasy Va - Blanka Górska - zaśpiewała piosenkę nagrodzoną gromkimi brawami i pochwałą dziennikarza.

Wielu wrażeń naszym uczniom dostarczyła również wizyta w Sejmie RP, po którym wraz z przewodniczką oprowadzał ich poseł - pan Ryszard Bartosik. Dzieci miały okazję przysłuchiwać się obradom Sejmu, podczas których zostały powitane przez panią marszałek M. Kidawę – Błońską, Poznały też historię polskiego parlamentaryzmu, wcielały się w rolę posłów i rozmawiały z panem R. Bartosikiem, od którego otrzymały pamniątkowe gadżety.

Pełni wrażeń piątoklasiściwrócili do domu i zapewne myślą już o ... kolejnej wycieczce.

Opiekunkami grupy były panie: E. Kaczmarek, A. Ulańska i J. Trembasiewicz.