Zapal Znicz 001UDZIAŁ W AKCJI EDUKACYJNEJ „ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI” – 14 PAŹDZIERNIKA 2018

Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję medialno-edukacyjną „Zapal znicz pamięci”. Jej celem jest upamiętnienie ofiar niemieckich zbrodni – pomordowanych mieszkańców polskch ziem wcielonych w 1939 r. do III Rzeszy. Jak co roku płomieniami palących się zniczy chcieliśmy przypomnieć o tysiącach zamordowanych Polaków, w tym powstańcach wielkopolskich, śląskich oraz innych twórcach II Rzeczypospolitej. Tylko do końca 1939 r. na terenie Wielkopolski, na Pomorzu, Kujawach, Śląsku i ziemi łódzkiej Niemcy zamordowali około 40 tysięcy przedstawicieli polskich elit. Chociaż akcja ma miejsce tylko raz w roku, to wpływa ona na pamięć uczniów o polskich bohaterach.