WARSZTATY ŚWIĄTECZNEguiliing 1

Dnia 29.11.18 odbyły się w naszej szkole warsztaty świąteczne dla klas siódmych. Tematem warsztatów były kartki bożonarodzeniowe wykonane techniką Quillngu.

Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki  służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła.

Zajęcia poprowadzili pasjonaci tej techniki, seniorzy naszego miasta: pani Zofia Kolenda i pan Zenon Spławski. Uczniowie najpierw z wielkim zafascynowaniem przyglądali się pracy naszych gości, a potem skupieni i zaangażowani wykonywali swoje kartki. Powstały piękne i różne kartki bożonarodzeniowe. Uczniowie byli zadowoleni ze spotkania z ciekawymi ludźmi oraz efektów swojej pracy. Taka forma zajęć pozwoliła nam poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.