„CZTERY ŁAPY” w MDK P1000222

Dnia 26 listopada br. uczniowie klas 1-3  pod opieką swoich wychowawców byli widzami spektaklu teatralnego przedstawionego w Miejskim Domu Kultury przez Impresariat Artystyczny Kalliope. Najmłodsi oglądali przedstawienie "Cztery łapy" na motywach książki "Puc, Bursztyn i goście" J. Grabowskiego. Spektakl łączył plan żywy z planem lalkowym. Oprócz aktorów na scenie można było zobaczyć m.in. kukły i teatr cieni. Między aktorami a małymi widzami nawiązała się sympatyczna więź. Pełna przygód i zwrotów akcji fabuła zaskakiwała widzów i wywoływała salwy śmiechu na widowni.

Przedstawienie było źródłem różnorodnych doznań i przeżyć intelektualnych, moralnych, społecznych oraz  zabawowych. Poprzez odbiór sztuki, uczniowie uczyli się serdecznego stosunku do zwierząt oraz zasad życia w grupie. Powrócili do szkoły z ważnym przesłaniem    ,,Nie ważne jak kto wygląda, ale ważne co ma w sercu”.

G. Sujewicz