MAMY MISTRZA WIELKOPOLSKI W INDYWIDUALNYM PŁYWANIU!1

W piątek 16 listopada w Poznaniu na Termach Maltańskich odbyły się finały Mistrzostw Wielkopolski w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 6 i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8 oraz 3 gimnazjum). W obu tych kategoriach naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców, w sumie 32 uczniów. W finałach reprezentacje pływały w sztafecie 6 x 25 metrów oraz w konkurencjach indywidualnych. W Igrzyskach Dzieci reprezentacja dziewcząt uplasowała się na 26 pozycji (40 startujących) poprawiając swój wynik z eliminacji o ponad 2 sekundy.

W kategorii chłopców osiągnęliśmy najlepszy do tej pory wynik w historii szkoły plasując się na 12 miejscu (39 drużyn) poprawiając wynik z eliminacji aż o 7 sekund. Jednak największy sukces osiągnął Kajetan Gargula, który na dystansie 25 metrów stylem dowolnym okazał się bezkonkurencyjny zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Wielkopolski. W tej konkurencji stratowało aż 73 zawodników z całej Wielkopolski. Na wyróżnienie zasłużyli również Igor Stasiak, który w tej samej kategorii zajął 14 miejsce oraz Gabriela Szymczak, która w stylu grzbietowym zajęła 18 miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentacja dziewcząt uplasowała się na 18 miejscu (37 drużyn), zaś najlepsze wyniki indywidualne zanotowały w stylu dowolnym (69 startujących) Amelia Szuberska 21 miejsce i Aleksandra Kukuła 25 miejsce. W kategorii chłopców reprezentacja SP 1 zajęła 27 lokatę, zaś najlepszy wynik uzyskał w stylu dowolnym Radosław Kałużny zajmując 25 miejsce. Należy podkreślić, że nasze sztafety w finale uzyskały najlepsze wyniki wśród szkół reprezentujących powiat turecki. Opiekunami i odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do zawodów byli Bożena Janowska, Artur Michalski i Tomasz Gargula.