ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 20181108 090304

W dniach od 15 do 22 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. W każdej klasie od I do VIII SP i III GIM odbyły się lekcje o tematyce „Papierosy są niemodne i niezdrowe – skutki palenia tytoniu”. W klasach IV pani pielęgniarka opowiedziała o szkodliwości palenia tytoniu oraz o innych uzależnieniach. W klasach VII-VIII i III Gim przeprowadzono diagnozę uczniów w zakresie używania środków psychoaktywnych, w tym papierosów i e-papierosów oraz prelekcja pracowników Ośrodka Wsparcia dla Osób z Problemami Uzależnień w Turku na temat „Szkodliwości palenia tytoniu i e-papierosów”. Na korytarzach w budynku A i B pojawiły się wspaniałe gazetki oraz wystawa plakatów klas szóstych propagujące szkodliwość palenia papierosów. Podczas wywiadówek rodzice otrzymali informacje o przeprowadzonej akcji, natomiast w klasach VI i VII zaproszono rodziców na spotkanie z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej Policji w Turku na której rozmawiano o rozpoznawaniu zagrożeń w środowisku młodzieży.