MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2018 20180424 120138

w budynku SP1 im. Henryka Sienkiewicza

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia niezależnie od tego kim jesteśmy oraz w jakim wieku, możemy propagować chęć dbania o Ziemię oraz zwrócić uwagę wszystkich na problemy ekologiczne naszej planety. W naszej szkole już po raz kolejny organizujemy Dzień Ziemi, dlatego w każdej klasie nauczyciele na lekcjach wychowawczych oraz przyrody  przeprowadzili zajęcia o celach i  treściach ekologicznych. Przypomnieliśmy sobie proste zasady, które pomogą nam zadbać o nasze środowisko: jak segregować odpady, jak oszczędzać energię i wodę, jak dbać o powietrze wokół nas. Przecież to takie proste segregować śmieci, zgasić światło jak nie jest potrzebne, zakręcać wodę w kranie gdy myję zęby, czy jechać do szkoły rowerem.

W tym roku wraz z p. K. Błajet i p. A. Szymczyk wykonywaliśmy „DRZEWO ŻYCZEŃ DLA MATKI ZIEMI”.  Klasy 1-6  na liściu miały za zadanie napisać życzenie dla Ziemi, by uświadomić wszystkim jak chcemy by nasza Ziemia wyglądała, aby była zdrowa i piękna jak najdłużej.  Na tablicach informacyjnych pojawiło się również kilka wskazówek, jak możemy dbać o Ziemię i żyć ekologicznie. Uczniowie klas 4-6 na lekcjach przyrody wykonywali również plakaty na temat alternatywnych źródeł energii i oszczędzania energii, niezależnie od pory roku.