20180414 122043SUKCES W XVI KONKURSIE RECYTATORSKIM "WIELKOPOLSKA W POEZJI"

14 kwietnia w Koninie odbył się XVI Konkurs Recytatorski "Wielkopolska w poezji", którego organizatorem, jak co roku, jest konińskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół  Szkół Górniczo - Energetycznych. Na szkolnej scenie wystąpiło  24 recytatorów, którzy zgodnie z regulaminem konkursu zaprezentowali wiersze poetów związanych z  Wielkopolską.

 

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku recytowały - starannie wybrane i zinterpretowane - wiersze lokalnych poetów: Elżbiety Stefańskiej, Eli Galoch i Lecha Lamenta.
Jury pod przewodnictwem Jarosława Sparażyńskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie przyznało główne nagrody recytatorkom z "Jedynki". Sukces jest tym większy, że w kategorii szkół ponadpodstawowych jury przyznało jedynie dwa wyróżnienia.
I miejsce zdobyła Nina Grabara (kl.7d), II - Natalia Krotowska (kl.3bGim.)
Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Pietrzak (kl.7d), Agata Drabina (kl.2bGim.), Julia Szlucha (kl. 3cGim.).  Na pochwałę zasługuje także prezentacja Agnieszki Majdy (kl.3bGim.).
Uczennice zostały przygotowane przez Joannę Trembasiewicz, Elżbietę Kaczmarek i Ewę Pawlak.

W czasie obrad jury uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wzięli udział w spotkaniu, którego bohaterem był gość specjalny – Bohdan Głębocki. Jest on autorem dwóch książek: “Musza Góra” i „Ślepe ryby”, ale jak zdradził w rozmowie, powstaje już trzecia część tego cyklu, zaplanowanego na cztery tomy. Z wykształcenia historyk i informatyk, tworzy utwory z pogranicza fantastyki i kryminału, w których można odnaleźć elementy diesiepunku, powieści szpiegowskiej i thrillerów. Ich akcja mocno osadzona jest w realiach przedwojennego Poznania. Młodzi recytatorzy mogli dowiedzieć się, jak pracuje się nad tak dużym tekstem i skąd pisarz czerpie inspiracje. Było to niezwykle interesujące spotkanie, które na pewno zachęciło uczestników do zapoznania się z twórczością Bohdana Głębockiego.

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn