MISTRZOSTWA MIASTA TURKU PRZEDSZKOLI DSC 0042 - Kopia

W dniu 8.04.2018 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się I Mistrzostwa Miasta Turku Przedszkoli w Wielobojach Sportowo-Rekreacyjnych.
Do zawodów pod hasłem: ZDROWO SPORTOWO ODLOTOWO zgłosiło się 6 turkowskich przedszkoli, które rywalizowały w 10 konkurencjach. Każde przedszkole reprezentowało dwanaścioro dzielnych zawodników. Elementem odróżniającym dzieci były kolorowe malunki na buźkach. Każdą drużynę wspierał przyporządkowany sędzia oraz uczniowie klas VI i członkowie Stowarzyszenia Kopernik Plus. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem pokonywały kolejne zadania ruchowe. Konkurencjom towarzyszył głośny doping publiczności. Przedszkolakom kibicowali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz dyrektorzy i wychowawcy z przedszkoli. Między konkurencjami odbył się pokaz Judo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry i zabawy edukacyjne, w których także liczyła się sprawność ruchowa, koncentracja uwagi i pomysłowość. Każdy, kto przybył na Mistrzostwa, mógł ciekawie spędzić wolny czas.

Po bardzo emocjonującej, zaciętej, ale wyrównanej walce przedszkolaków zwyciężyło Przedszkole Samorządowe nr 5 – Słoneczne, które w nagrodę otrzymało Voucher wartości 1000 zł ufundowany przez Burmistrza Miasta Turku pana Romualda Antosika.
Wszystkie startujące przedszkola otrzymały puchary i medale ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku panią Elżbietę Pokojową oraz słodycze od Stowarzyszenia Kopernik Plus.

Wyniki Mistrzostw

1.       Przedszkole Samorządowe nr 5 – Słoneczne

2.       Przedszkole Samorządowe nr 8 – Krasnala Hałabały

3.       Przedszkole Samorządowe nr 7 – Misia Uszatka

4.       Przedszkole Samorządowe nr 3 - Bajkowe

5.       Przedszkole Samorządowe nr 4 - Tęczowe

6.       Przedszkole Samorządowe nr 6 – Kubusia Puchatka

Wspaniale, jeśli udział w imprezie i medal stanowi dla przedszkolaka nagrodę za włożony wysiłek i impuls do następnych zmagań sportowych dla zdrowia i umiejętności spędzania wolnego czasu.
Stowarzyszenie Kopernik Plus oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku dziękują: Centrum Wolontariatu i Organizacjom samorządowym w Turku, Klubowi Judo Turek i Kasztelania Brudzew, OSIR Turek, przewodniczącej komisji sędziowskiej Aleksandrze Purcel-Kowalskiej i ratownikowi medycznemu Łukaszowi Maciejewskiemu.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli i uczniów SP 1, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację Mistrzostw.