WYCIECZKA, KTÓRA DAJE DO MYŚLENIA SAVE 20180412 183047

W środę, 11 kwietnia, uczniowie klasy IV a, c i e pojechali na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Orlim Stawie.

Dzieci miały okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, przemierzając ścieżkę edukacyjną i słuchając opowieści pracownika sortowni. Potem oglądały sortownię oraz składowiska posegregowanych odpadów.
    Największe wrażenie na uczniach zrobiły bryły sprasowanych aluminiowych puszek oraz opowiadanie o znalezionym wśród śmieci prawdziwym granacie. Wiele emocji dostarczyło też ważenie wszystkich uczestników wycieczki, otrzymany kwit wagowy wskazał ciężar – 2180 kg, czyli siła tkwi w zespole.

Na zakończenie spotkania czwartoklasiści otrzymali od przewodnika drobne upominki.
     Wycieczka była doskonałą lekcją ekologii. Lekcją, która daje do myślenia na temat odpowiedzialności za naszą planetę. Wyjazd zorganizowały panie : Anna Ulańska, Elżbieta Kaczmarek i Joanna Trembasiewicz

SAVE 20180412 183047