ZAJĘCIA W SALI „OGNIK” I MIKOŁAJKI KLASY 1BIMG 20171206 134958

Dzieci z klasy 1b miały niespotykane dotąd Mikołajki. To za sprawą rodziców z rady klasowej oraz rodziców pracujących w KP PSP w Turku. Dzieci zwiedziły w straży garaże, w których obejrzały wozy strażackie, łodzie, quady i inne obiekty. W wozach widziały sprzęty do wykorzystywania w czasie różnych akcji. Uczniom pokazano też ubrania strażaków potrzebne w czasie akcji, stary zabytkowy wóz strażacki, siłownię, szatnie oraz pomieszczenie, gdzie dyżurny strażak przyjmuje telefoniczne zgłoszenia od ludzi.

Ważnym punktem programu były zajęcia edukacyjne w salce OGNIK, która jest pierwszą taką salą w Wielkopolsce. Zajęcia przeprowadził pan Marcin Dzieran, który ma bardzo dobry kontakt z dziećmi. Na zajęcia złożyły się filmiki, rozmowy, pogadanki, działania praktyczne w formie zabawy. W sali dzieci zakładają mundury i hełmy strażackie w dziecięcych rozmiarach, co było dla nich bardzo atrakcyjne. W salce są też pufy do siedzenia, makieta domu jednorodzinnego, zabawowy wóz strażacki, zaimprowizowana kuchnia oraz pokój z kominkiem, żelazkiem i telewizorem. Zajęcia kończą się wręczeniem dyplomu każdemu dziecku.

Drugim ważnym punktem wycieczki było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom prezenty.

Dodatkowym smaczkiem całej wyprawy była wizyta pani Iwony Krzyżak z Radia Poznań, która rozmawiała z dziećmi i organizatorami, słuchając i nagrywając wypowiedzi. Powstał z tego materiał wyemitowany w radiu.

Mikołajki 1b miały charakter edukacyjny oraz zabawowy, ale wszystkie buzie dzieci były zadowolone i uśmiechnięte.