Pierwsze miejsce  Aleksandra Kukuła i 3 Ex aequo  Oliwia Czekalak Konin 015

to sukcesy naszych uczennic w Projekcie edukacyjnym poświęcony 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji 2 kwietnia 1997r. Organizatorem konkursu było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych szkół  podstawowych. Projekt miał na celu przybliżenie uczniom polskich tradycji demokratycznych, zasad konstytucyjnych obowiązujących w demokratycznym kraju oraz dziejach polskich konstytucji od Konstytucji 3 maja z 1791 do obecnie obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy w formie lapbooka na temat historii polskich konstytucji. Realizatorami Projektu byli uczniowie naszej szkoły: Michalina Rosiak, Aleksandra Pietrzak, Michalina Stasiak, Zuzanna  Skiba, Aleksandra Kukuła, Adam Białas, Radosław Kałużny, Anna Rosiak,Tomasz Rajczyk, Maciej Biskup, Oliwia Czekalak, Aleksander Jerzak ,Julia Chojnacka, Nikola Grąbkowska, Kornelia Pisula.  Lapbooki wykonane przez Olę Kukułę – 1miejsce i Oliwię Czekalak 3 ex aequo zostały najwyżej ocenione przez  Komisję Konkursową CDN w Koninie.  Ocenie podlegała zgodność z tematem, wartość merytoryczna treści, oryginalność formy plastycznej i estetyka. Nagrodzone uczennice uczestniczyły w uroczystym zakończeniu konkursu 12 czerwca, które odbyło się w CKiS- Dom Kultury „OSKARD” , w Koninie. Gratulujemy Oli i Oliwii i życzymy dalszych  sukcesów.