SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM „Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło”

2 grudnia br. w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbył się finał 10. Konkursu „Józef
IMG 20161202 131245Mehoffer i jego turkowskie dzieło” W konkursie brało udział ok. 40 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z powiatu tureckiego oraz przedstawiciele szkół z miast, w których znajdują się zabytki związane z działalnością bohatera konkursu, m.in z Jutrosina. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzowy i zadania grupowe.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Tomasz Rajczyk z klasy 6c, Marcin Buda i Igor Jasnowski z klasy 5b. Aby poznać dzieła Józefa Mehoffera, chłopcy uczestniczyli w wycieczce do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowanej przez Muzeum Miasta Turku. Nasi uczniowie okazali się prawdziwymi pasjonatami tego okresu historycznego. Przystępując do konkursu mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy. Najwyższy wynik w kategorii szkół podstawowych uzyskał uczeń z naszej szkoły Marcin Buda, który zajął I miejsce w konkursie i jednocześnie zdobył Tytuł najlepszego ucznia w kategorii Szkoła Podstawowa. Konkurs rozgrywany był również w kategorii plastycznej. Michalina Rosiak z klasy 6d zajęła III miejsce, Anna Rosiak z klasy 6 c zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu, a szczególnie Marcinowi, który wykazał się imponującą wiedzą.