OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do VII edycji Ogólnopolskiego Programugiodo dzieciom Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa”. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli. Organizatorem programu jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO),oraz Gliwicki Ośrodek Metodyczny. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem programu jest podniesienie kompetencji nauczycieli oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów związanych z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności, kształtowanie wśród uczniów świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej. A także właściwego i bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie. W ramach realizacji tego programu nasza szkoła przystąpiła do EDUKACYJNEJ GRY PLANSZOWEJ – „ MISTRZ WIEDZY” . Prowadzone będą lekcje i zajęcia z zakresu ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci. Będą również organizowane wydarzenia tematyczne w ramach obchodów „Dnia Ochrony Danych Osobowych „ a także „Dnia Bezpiecznego Internetu”

Regulamin programu jest dostępny na stronie internetowej www.giodo.gov.pl/giododzieciom