Wycieczka nad morze– Mikoszewo 2015

W dniach 16.06.2015r. – 19.06.2015r. klasa 5b i niektóre osoby z 3d, 5a, 5e i 6c wybrały się na zieloną szkołę. Naszymi opiekunkami były: s.Rozalia, p. A. Koszykowska, p. K. Błajet i p.B.Mielczarek.

Pierwszego dnia, we wtorek odbyła się zbiórka o godzinie 5:00. Kilka minut później wyjechaliśmy. Zatrzymaliśmy się w wielkim zamku w Malborku. Wznieśli go Krzyżacy. Jest największą gotycką budowlą tego typu na świecie! Obeszliśmy go dookoła. Jego rozmiar jest naprawdę imponujący. Ok. 12:30 dotarliśmy do Mikoszewa, zakwaterowaliśmy się i poszliśmy przywitać Morze Bałtyckie. Wróciliśmy na 17:00, ponieważ wtedy podano nam obiadokolację. Aż do ciszy nocnej mieliśmy czas wolny – bawiliśmy się na dworze.

W środę tuż po śniadaniu, które zjedliśmy ze smakiem, ruszyliśmy na plażę i byliśmy tam do godziny 16:00. Czytaliśmy książki, rozwiązywaliśmy quizy o piłce siatkowej, braliśmy udział w zawodach sprawnościowych. Po posiłku spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu grając w gumę i bawiąc się z kolegami oraz koleżankami.

Czwartego dnia pojechaliśmy do Trójmiasta. Na początku weszliśmy na molo w Sopocie, później mieliśmy czas na zakupienie pamiątek. W Gdyni – do której udaliśmy się następnie – obejrzeliśmy wspaniałe statki i weszliśmy pod pokład ORP Błyskawica. Bardzo nam się tam spodobało. Nabyliśmy kilka drobiazgów i powróciliśmy na obiadokolację. Po niej graliśmy w karty, wychodziliśmy na dwór i pakowaliśmy się.

W piątek po śniadaniu pożegnaliśmy się z morzem. Ok. godziny 13:50 wyjechaliśmy z Mikoszewa. Zatrzymaliśmy się w McDonald’s. Po drodze zwiedziliśmy Ciechocinek – pospacerowaliśmy pod słynnymi tężniami, weszliśmy do parku z Jasiem i Małgosią stojącymi na fontannie. Ok. 21:00 autobus dojechał pod naszą szkołę.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Miło i wesoło spędziliśmy czas. Dziękujemy siostrze i paniom za opiekę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wybierzemy się na podobny wyjazd.

Zuzanna Szczesiak, kl. 5e