Pouczające, ciekawe i wzruszające spotkanie z poezją

Dnia 27.05.2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z turkowskim pisarzem panem Lechem Lamentem i piosenkarzem poezji śpiewanej panem Jerzym Kellerem. O godzinie 15:30 uczniowie, którzy chcieli uczestniczyć w spotkaniu z poezją, zebrali się w sali 406. Na początku Natalia Borowczyk i Dominika Ziemiańska z klasy 6 a wprowadziły wszystkich w atmosferę spotkania. Potem goście przedstawili się nam, a następnie obejrzeliśmy krótką prezentację dotyczącą ich życia i twórczości. Następnie nasze koleżanki: Nina Grabara, Helena Gromada, Agata Drabina i Agnieszka Majda pięknie wyrecytowały wiersze. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności. Później nasze koleżanki z klasy 4d: Helenka Gromada i Zosia Dobrowolska zaprezentowały swoje wiersze, za które otrzymały wyróżnienia w Międzypowiatowym Konińskim Konkursie Poezji Dziecięcej.

Ich twórczość zrobiła ogromne wrażenie, zarówno na naszych gościach, jak i na pozostałych uczestnikach spotkania. Dziewczyny z klasy 6b pięknie zaśpiewały piosenkę, której słowa napisał Lech Lament. Po popisach uczniów naszej szkoły głos zabrał turkowski pisarz, który udzielił nam kilku rad dotyczących pisania wierszy. Poeta powiedział, że prościej napisać jest wiersz rymowany oraz zdradził, że warto myśleć o czymś przyjemnym, tworząc poezję. Spotkanie uświetnił pan Jerzy Keller, który śpiewał utwory swojego kolegi, grając przy tym na gitarze. Wykonał również piosenki sławnych pieśniarzy, między innymi Bułata Okużdżawy i Włodzimierza Wysockiego. Atmosfera poezji śpiewanej bardzo nam się podobała. Później pan Lament zaproponował nam lekcję nauki pisania wierszy, na którą wszyscy z chęcią się zgodziliśmy. Zostały również przeczytane utwory naszego gościa. Wiersze te były bardzo pouczające, ciekawe i wzruszające. Na koniec zostało wykonane wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z poezją bardzo wszystkim się podobało. Od naszych gości mieliśmy okazję nauczyć się i dowiedzieć wielu interesujących rzeczy na temat pisania wierszy. Z niecierpliwością wyczekujemy na kolejne odwiedziny pana Lecha Lamenta i pana Jerzego Kellera w naszej szkole.

Michalina Rosiak – kl. 4d