CIEKAWE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO1383135210252 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopiaa

Lekcje języka polskiego to często zabawa, odgrywanie ról, swobodna interpretacja utworów literackich, prezentacja dodatkowo przeczytanych książek, spotkania z historią, a nawet wywiady z Noblistami. Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy wiedzowe, które organizujemy na podsumowanie, utrwalenie i oczywiście sprawdzenie wiedzy z danego działu podręcznika. A że odbywa się to w atrakcyjnej formie, to dzieci chętnie uczestniczą i sprawdzają swoją. Wszystko jest tak zorganizowane, że nauczyciel jest tylko obserwatorem lub uczestnikiem zabaw.

W celu przyswojenia wiadomości organizujemy różne tematyczne wystawy, na które uczniowie wykonują ciekawe prace plastyczne, sięgają po wiedzę z różnych dziedzin wiedzy, posługują się różnymi  materiałami, korzystają z różnych źródeł. Jest to dowód na to, że integracja międzyprzedmiotowa w naszej szkole rozwija się doskonale.  Jest to bardzo cenne , tym bardziej że oprócz zdobywania wiedzy liczy się współpraca w grupie, integracja i dążenie do osiągnięcia celu.

Emilia Kozłowska