JESTEŚMY UCZNIAMI PANA KLEKSADSC03997

Pewnego razu w IVd było prawie tak samo jak w „Akademii pana Keksa” Jana Brzechwy. Zamiast języka polskiego była lekcja kleksografii, później lekcja leczenia chorych sprzętów, przędzenia liter i oczywiście lekcja geografii na boisku szkolnym. Wszystkie te zajęcia prowadził pan Kleks. Jeszcze bardziej niezwykłe niż w Akademii było to, że panów Kleksów było kilku, ponieważ każda grupa miała inne wyobrażenie postaci i lekcji, które przygotowała. Jedno łączyło wszystkie grupy – piegi i przyznawanie ich uczniom, których imiona zaczynają się na literę A.

Pani Emilia Kozłowska nie mogła wręcz poznać swoich uczniów, pochwaliła i nagrodziła  ich za pomysłowe przygotowanie strojów i nietypowych zajęć. Ciekawe, czy w trakcie oglądania zdjęć rozpoznacie, kto wcielił się w postacie  z Akademii pana Kleksa?

Emilia Kozłowska