XIII TURNIEJ IM. JACKA ZYCHA – po raz ostatniDSC 0065 w starej sali gimnastycznej SP 1

2 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku po raz trzynasty został zorganizowany Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców im. Jacka Zycha. Tradycyjnie honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Turku. Z całą pewnością można stwierdzić, że turniej zakończył pewną historię w naszej szkole, bowiem po raz ostatni został rozegrany w prawie 90 - letniej sali gimnastycznej. Już niebawem te zawody rozgrywane będą w nowej, pełnowymiarowej hali sportowej. Na uroczystym rozpoczęciu turnieju gościliśmy zastępcę Burmistrza Miasta Turku pana Mirosława Mękarskiego, natomiast podczas podsumowania zawodów towarzyszył nam pan Andrzej Sochacki - inspektor ds. kultury i sportu z Urzędu Miasta. Po oficjalnym rozpoczęciu delegacja uczniów wraz z nauczycielem udała się na grób tragicznie zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Zycha, aby złożyć wiązankę oraz zapalić znicz.

Do rywalizacji stanęły reprezentacje turkowskich podstawówek – SP 4, SP 5 oraz dwie drużyny gospodarzy - SP 1. Mecze rozgrywano na sali gimnastycznej „Jedynki” systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po przeszło czterech godzinach zmagań siatkarskich młodych adeptów doszło do ostatecznych rozstrzygnięć. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci „Czwórki” przed reprezentacją SP 5. Na trzeciej pozycji uplasował się pierwszy zespół „Jedynki”, a na czwartym druga drużyna SP 1. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, medale i dyplomy uczestnictwa w zawodach. Organizatorzy przewidzieli dla zawodników napoje oraz słodki poczęstunek. Wśród uczestników rozdano również nagrody rzeczowe dla najlepszych graczy. Zostali nimi: Szymon Rybarski (SP 1A), Mateusz Orligóra (SP 1B), Dawid Urbanowski (SP 4) i Jakub Kolasiński (SP 5). Ich fundatorem była żona Jacka pani Iwona Horonziak - Zych. Burmistrz Miasta Turku ufundował dla organizatorów wysokiej klasy piłki siatkowe, którymi rozegrano turniej. Wśród sponsorów turnieju znaleźli się: Rada Rodziców, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku oraz wieloletni przyjaciel Jacka pan Krzysztof Woźniak (firma DarTur). Organizatorzy turnieju, nauczyciele wf SP 1 w Turku, zapowiedzieli, że – mimo braku sali gimnastycznej - kolejny Turniej im. Jacka Zycha odbędzie się również w następnym roku szkolnym.

Ostateczna kolejność turnieju:
1. SP 4 Turek
2. SP 5 Turek
3. SP 1 A Turek
4. SP 1 B Turek

Zwycięska reprezentacja SP 4 Turek: Bartosz Zygmunt, Dawid Urbanowski, Martin Kubczak, Karol Górski, Bartosz Binkowski, Dominik Gadomski, trener Zbigniew Zieliński