DZIEŃ MATKI W 1 A 20130523413

23 maja 2013r. dla uczniów klasy I a Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku był dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy Dzień Matki. Uczniowie i uczennice przygotowali dla swoich najdroższych Mam występy artystyczne. Z wielkim przejęciem, w uroczystych strojach i z uśmiechem na twarzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki .Największy aplauz otrzymała piosenka zaśpiewana w języku angielskim ,,Mother's Day".

Po występach wszystkie dzieci wręczyły swym Mamom zrobiony przez siebie upominek (kolorowe kwiaty z bibuły w szklanym wazoniku ozdobionym plasteliną). Występy dzieci sprawiły Mamom wiele radości, wzruszenia , a niekiedy łez. Po części artystycznej dzieci rozkoszowały się pysznościami przygotowanymi przez mamy. Oprócz słodkości w dużej ilości pojawiły się owoce , bo nawet w takim wyjątkowym dniu nie zapomnieliśmy o tym, że zdrowe odżywianie jest najważniejsze . Na koniec dzieci spontanicznie wykonały piosenki i rymowanki, których nauczyły sie na dodatkowych lekcjach języka angielskiego. W doskonałych humorach udaliśmy się do domów.

M.Zielińska