GŁÓWNA NAGRODA DLA SP1 jumultithumb joomla-ua7.org

Jak już wcześniej pisaliśmy, dzięki Szkole Podstawowej nr 1, Turek został ogłoszony najbardziej energetycznym miastem Polski. A wszystko to dzięki aktywności klasy III d oraz jej wychowawczyni Grażyny Sujewicz , którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym, zorganizowanym przez Grupę ENERGA. To właśnie dzięki nim w dniach 18 i 19 kwietnia mogliśmy zwiedzać w naszym mieście kosmiczne miasteczko. Dodatkową atrakcją miasteczka była sztafeta złożona z rowerów stacjonarnych, w której mogli się zmierzyć mieszkańcy naszego miasta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Ireny Dominiak ze Szkoły Podstawowej nr 1, która zaprosiła do sztafety Tureckie Towarzystwo Cyklistów oraz swoich wychowanków - absolwentów naszej szkoły, a obecnie uczniów Gimnazjum nr 2 - Turek okazał się bezkonkurencyjny.

W 6 godzin rowerzyści przejechali 706 km, wytwarzając przy tym 0,139 kW/h energii. Do tego doszło 260 polubień na Facebooku, co dało naszemu miastu pierwsze miejsce na liście 10 miast, biorących udział w sztafecie.

24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyło się przekazanie głównej nagrody energetycznego konkursu „Sztafeta miast” . Nagrodą dla naszej szkoły jest tablica multimedialna Qomo QWB200-BW., projektor Vivitek D871ST, tablet Qomo QIT30, kamerka Lumens DC120. Ponadto bezpłatny montaż, okablowanie i oprogramowanie, a nawet pokrycie kosztów podatku od nagrody. Nagroda zawisła w pracowni komputerowej, dzięki temu będą z niej korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły. Należy dodać, że jest to już nasza czwarta tablica interaktywna.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Elżbieta Pokojowa podziękowała wszystkim, którzy wsparli nasze miasto w sportowej konkurencji, przyczyniając się jednocześnie do zdobycia nagrody dla naszej szkoły. Osobom, które najbardziej zaangażowały się w „pedałowanie”, dyrektor szkoły wręczyła dyplomy nadające tytuł „przyjaciela szkoły”. Zalicza się do nich pan Dariusz Majcherek, Turkowskie Towarzystwo Cyklistów w składzie: Tomasz Mikołajewski, Zygmunt Warach, Arkadiusz Pęconek, Dariusz Mikołajewski, Bartosz Kuśmirek, Andrzejak oraz absolwenci naszej szkoły : Ewa Pajszczyk , Mateusz Pakuła, Błażej Antoniak, Jakub Skiba, Dominik Knop oraz Kacper Woreta. „Przyjacielem” Szkoły Podstawowej nr 1 została również Grupa ENERGA.