PAN KLEKS WŚRÓD P1180174

CZWARTOKLASISTÓW

Uczniowie klas IV byli zaskoczeni, kiedy ujrzeli, że do klasopracowni języka polskiego przybył Pan Kleks . Do tej pory znali go tylko z baśni Jana Brzechwy. Kolorowy Pan Kleks oznajmił, że właśnie odbędzie się lekcja kleksografii. Było podobnie jak w Akademii – wesoło, radośnie i bardzo tajemniczo. Uczniowie stawiali swoje kleksy, opisywali je i układali śmieszne rymowanki, a za wykonane zadanie otrzymywali oczywiście piegi (tym razem zamiast ocen). Później wszyscy śpiewali i tańczyli. Następnego dnia słychać było, że czwartoklasiści miło wspominali lekcję z Panem Kleksem.

Nietypowe lekcje a wraz z nimi radość, zadowolenie i ruch to czynniki, które wspaniale wpływają na zdrowie psychiczne naszych uczniów.