IMIENINY KSIĄŻKI W NASZEJ BIBLIOTECE DSC01713

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  To  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Co roku nasza biblioteka szkolna przygotowuje z tej okazji wiele atrakcji dla swoich czytelników. W tym roku zorganizowała „Tydzień Otwarty”.  W dniach od 22 do 26 kwietnia każdy, kto wypożyczył choć jedną książkę weźmie udział w losowaniu nagrody głównej - książki-piłki oraz wielu innych książek. O wynikach losowania uczniowie zostaną poinformowani na blogu oraz w dzienniku elektronicznym.

Natomiast 25 kwietnia odbyła się Loteria Fantowa, w której każdy los był wygrany. Zdobyć można było np. pocztówki, kalendarze, długopisy, notatniki, piórniki, zakładki do książek czy plany lekcji. Wprawdzie losów było tylko 90, ale tego dnia zjawiło się aż 162 uczniów, którzy przychodzili aż do zamknięcia biblioteki, chociaż loteria już się zakończyła. Nagrodą pocieszenia dla tych, dla których zabrakło losów - był ołówek. Poza tym wszyscy odwiedzający, podczas całego tygodnia, byli częstowani cukierkami.

Z okazji święta książki została zorganizowana w naszej czytelni Wystawa zakładek. Wzbudziła ona duże zainteresowanie, a uczniowie, którzy brali udział w Konkursie na zakładkę do książki mogli znaleźć tutaj nawet swoją pracę.

Tradycyjnie, z okazji świąt książki i biblioteki, była też możliwość wpisania się do bibliotecznej Księgi Życzeń:-) Mamy nadzieję, że tak obchodzone święto książki sprawi, że wszyscy chętniej będą odwiedzać bibliotekę i sięgać po książki, które tam czekają na Czytelników.

Elżbieta Nowak