UCZNIOWIE SP1 POMAGAJĄ PSIAKOM I KOCIAKOM!zwierzaki 3

W dniach 20 – 24 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku uczniowie 4a, 4c oraz Samorząd Uczniowski przeprowadzili akcję zbiórki: karmy, przysmaków, zabawek, kocy dla psiaków i kociaków ze schroniska w Turku. Zorganizowali również „kiermasz pyszności”, z którego dochód przeznaczono na zakup karmy dla zwierząt. Wrażliwość dzieci na los czworonogów została wyrażona wielką hojnością, która przerosła oczekiwania organizatorów.

Dużym przeżyciem dla uczniów okazało się przekazanie podarków i widok cieszących się zwierzaków. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.