KOCHAMY CZYTAĆ!czytanie 1

We wtorek 17 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs „ Kocham czytać”. Na początku uczniowie obejrzeli fragment wykładu noblowskiego Olgi Tokarczuk z wyjątkowym przesłaniem do czytelnika.
A jako że „fikcja jest jakimś rodzajem prawdy” młodzież z zaangażowaniem dzieliła się wrażeniami z lektury książek należących do różnych gatunków. Dominowała literatura fantasy, jak choćby w przypadku powieści A. Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” czy „Mitologii norweskiej”.

Prezentacji recenzji przysłuchiwały się panie: dyrektor Katarzyna Włodarczyk, bibliotekarka Renata Sochacka oraz polonistki – Joanna Trembasiewicz i Elżbieta Kaczmarek. Równorzędne wyróżnienia przyznano uczniom: Gabrieli Hatlińskiej z VIC, Olafowi Dzieranowi z VIIC, Gabrielowi Ruskowi z VIE, Wiktorii Koperskiej z VIC, Kindze Seidel, Patrykowi Majewskiemu i Wiktorowi Pawlakowi z VIE.

W dalszej części spotkania młodzi czytelnicy tworzyli i prezentowali blurby, czyli krótkie recenzje umieszczane na okładkach książek. Świąteczna atmosfera sprzyjała twórczej pracy w zespole, uczestnicy wymieniali się też pomysłami na książkowe prezenty pod choinkę.