CHCIEĆ TO POMÓCschronisko 5

W czwartek, 12.12.2019 r. uczniowie klasy VIC SP1 udali się do schroniska dla zwierząt w Turku, by przekazać karmę, miski, ciepłe koce i ręczniki bezdomnym psom i kotom.

Dzieci miały okazję zapoznać się z czworonożnymi mieszkańcami schroniska, posłuchać opowieści o ich często dramatycznych losach, zobaczyć, jak dbają o nich troskliwi opiekunowie.

Widok samotnych, opuszczonych przez swoich właścicieli, czekających na oznaki zainteresowania psów bardzo wzruszył uczniów, ale też skłonił do refleksji nad stosunkiem człowieka do zwierząt.

Dzięki życzliwości Dyrekcji szóstoklasiści zostali zawiezieni do schroniska autokarem.