ZAGADKI ŚMIEŁOWA – MŁODZI ODKRYWCY W MUZEUM ADAMA MICKIEWICZA

smielow 1

W piątek 22 listopada uczniowie klas: VI A, VIC, VIE oraz reprezentantka klasy IVB gościli w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Poeta przybył do Śmiełowa, rodowej siedziby Gorzeńskich, w sierpniu 1831 r. z zamiarem przedostania się do ogarniętego powstaniem Królestwa.

Dzieci zwiedziły wnętrza pałacu, wzięły też udział w warsztatach, podczas których odkrywały wiele nieznanych faktów z życia Adama Mickiewicza. Bawiąc się w minipodchody, młodzi odkrywcy z SP1 w atrakcyjny sposób poszerzyli swoją wiedzę na temat życia i twórczości poety. Dowiedzieli się również, że w 1899 r. gościem pałacu był patron naszej szkoły – Henryk Sienkiewicz.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, umiejętnością współpracy w zespole, pomysłowością i szacunkiem dla polskiej historii i kultury.

Organizatorkami wycieczki były panie: Elżbieta Kaczmarek, Joanna Trembasiewicz i Anna Ulańska.