BY CZAS NIE ZATARŁ WSPOMNIEŃIMG 20191030 085538

W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klas VI d i VIII c podążyli śladem lokalnych bohaterów, którzy walczyli o wolność Polski. Na ich grobach i pomnikach zapalili znicze. Młodzież oddała hołd pomordowanym nauczycielom oraz innym ofiarom II wojny światowej. Światełko pamięci zapaliła także na grobie Mieczysława Makarego Smorawińskiego, Tomiły Składkowskiej, Leona Kruszyńskiego, Stanisława Kączkowskiego, Włodzimierza Borzysławskiego i braci Stanisława i Tadeusza Marszlów. Następnie uczniowie udali się do lasu, by odwiedzić miejsce pamięci oddziału partyzanckiego „Groźny”. Przy każdym z tych miejsc pani Bożena Mielczarek opowiadała uczniom o bohaterach tamtych trudnych czasów. Na zakończenie wycieczki patriotycznej rozpalono ognisko i wspominano niezwykłych ludzi, dzięki którym teraz możemy cieszyć się wolnością. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Błajet, Renata Sochacka i Bożena Mielczarek.