GRAND PRIX dla „Jedyneczki”Promujemy zdrowie w formie wsplnej zabawy - GRY PLANSZOWE

Dla uczniów kl. 3a i wychowawcy Grażyny Sujewicz nowy rok szkolny rozpoczął się szczególnie radośnie. A to za sprawą udziału i realizacji kolejnej już IX edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” Fundacji BOŚ, pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP- p. Agaty Kornhauser – Dudy. Za całoroczną realizację projektu zespół „Jedyneczka” uzyskał I miejsce w kraju w kategorii GRAND PRIX kl. II-III. Celem projektu skierowanego do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych była nie tylko realizacja poszczególnych zadań organizatora, ale głównie kreatywne podejście i podjęte własne działania w zakresie edukacji związanej ze zdrowym i ekologicznym stylem życia, aktywnością fizyczną, a także promocja zdrowia w środowisku szkolnym i lokalnym, co zostało docenione przez jury konkursu. Udział w konkursie i realizacja projektu była dla dzieci nie tylko szansą na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu i wyrobienia prawidłowych nawyków żywieniowych, ale także zdobyciem cennych umiejętności takich, jak praca w grupie. Warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Więcej informacji na temat działań podjętych przez „Jedyneczkę” można zobaczyć na klasowym blogu NAUKA i ZABAWA /http://pasjeinauka.blogspot.com/.