TEATR "SZPILKA" WŚRÓD NAJLEPSZYCH TEATRÓW WIELKOPOLSKI. DZIEŃ DOBRY, SZTUKO!teatr szpilka1

W 22 marca w Przeźmierowie odbył się Festiwal Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2019. Teatr "Szpilka" po raz kolejny reprezentował rejon koniński, ale przede wszystkim Turek i Szkołę Podstawową nr 1, w tym niezwykłym spotkaniu artystycznym. Uczniowie zaprezentowali spektakl pt. "Księżniczka na ziarnku grochu".

Zespół otrzymał nagrodę, pamiątkowy dyplom i wiele upominków. Przed występami młodzi aktorzy uczestniczyli w warsztatach z kamerą, a podczas przeglądu mogli wymienić się doświadczeniami z innymi grupami teatralnymi z Wielkopolski. Przed festiwalem odbyły się również w naszej szkole warsztaty teatralne prowadzone przez Bogdana Żyłkowskiego z Centrum Kultury Zamek z Poznania.

Głównym organizatorem festiwalu jest Poznańska Fundacja Artystyczna. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Warto dodać, że zespół wyróżniono także w 41. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni" w Kłodawie oraz w Festiwalu Szkolnym PLAMA (1. miejsce) za prezentację spektaklu pt. "Jak to z niepodległością w Turku było..."

W przedstawieniach występują: Bartosz Dziamara, Aleksandra Gawrońska, Adam Kolenda, Gabriela Macudzińska, Julia Macudzińska, Zofia Ostrowska, Stanisław Rygiel, Nadia Sidorowicz, Amelia Sobczyk, Amelia Ulańska, Maja Walas z klasy 5d, Bartosz Maniakowski, Mateusz Wołowiec z klasy 6 d oraz Nadia Przygońska z kl. 7d. Opieka artystyczna: Ewa Pawlak, Aldona Piwońska, Izabela Ochota oraz Emil Piekarczyk i Dariusz Rembiszewski.

Wielkie gratulacje dla uczniów!