CHŁOPCY MISTRZAMI REJONU W PIŁCE SIATKOWEJrejony siatkowka 17

W piątek 22 marca w hali widowiskowo-sportowej w Turku odbyły się  Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów: SP 1 Koło, SP 1 Konin, SP 3 Słupca, SP Morzyczyn oraz siatkarze SP 5 i SP 1 w Turku. Uczniowie z SP 1 bronili tytułu Mistrza Rejonu zdobytego przed rokiem.

Po pasjonującej grze I miejsce i awans do Półfinału Mistrzostw Wielkopolski zdobyli po raz kolejny chłopcy z SP 1 w Turku pokonując w eliminacjach grupowych Koło i Morzyczyn w stosunku 2 - 0. W półfinale w spotkaniu z lokalnym rywalem SP 5 byli również lepsi wygrywając w stosunku 2 – 0. W finale siatkarzom z ,,jedynki,, przyszło się zmierzyć z drużyną ze Słupcy, którą pokonali również bez straty seta.

Większość naszych zawodników to uczniowie klasy 3a oddziałów gimnazjalnych. To ostatnia klasa gimnazjalna i ostatnia klasa sportowa, która od trzech lat dostarcza swojej szkole dużo emocji i radości poprzez swoje sukcesy sportowe.

Kolejność końcowa turnieju:

1. m-ce SP 1 Turek

2. m-ce SP 3 Słupca

3. m-ce SP 5 Turek

4. m-ce SP Morzyczyn

6. m-ce SP 1 Koło i SP 1 Konin

Tym zwycięstwem siatkarze SP 1 Turek zapewnili sobie udział w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się 3 kwietnia w Szamotułach

Skład drużyny – Kacper Kuśmirek, Kacper Majcherek, Jakub Orligóra, Jan Grzesik, Klaudiusz Tończyk, Norbert Baranowski, Oliwier Witkowski, Dawid Walaszczyk, Kacper Baranowski, Kamil Pawlak i Dawid Jasiakiewicz

Opiekunem drużyny jest p. Dariusz Piotrowski.